Kilka słów o klubie UKS Batory

UKS Batory to koleżeński klub działający na terenie Poznania, zgłoszony do rozgrywek w Piątkowskiej Lidze Piłki Nożnej oraz Piątkowskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej.

Historia

Jego początki sięgają lat 2002/2003 kiedy to drużyna była reprezentacją Gimnazjum numer 12, na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu. Najaktywniejsi gracze, po zakończeniu edukacji w gimnazjum postanowili kontynuować przygodę z futbolem i w 2005 roku zgłosili drużynę do dalszych rozgrywek. Początkowo w zespole znajdowali się piłkarze z rocznika 89, lecz w miarę upływu czasu, kolejni zawodnicy kończący gimnazjum trafiali do seniorskiej drużyny. W chwili obecnej nie ma obowiązku bycia absolwentem "dwunastki" i wielu zawodników pochodzi z innych środowisk.

Sukcesy

Największym sukcesem klubu jest zdobycie mistrzostwa Piątkowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2012/2013. Ponadto drużyna zajęła drugie miejsce w Piątkowskiej Lidze Piłki Nożnej w roku 2011, a także 3 miejsce w sezonie 2010 Piątkowskiej Ligi Piłki Nożnej oraz trzecie miejsce w sezonie 2013/2014 Piątkowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.